شناسنامه طراح

طراح مجموعه ای رسانه‌ای است بر پایه‌ی نقد، تحلیل و پژوهش  با تاکید بر مبحث طراحی، همگام با تکنولوژی‌های نوین در زمینه‌های تخصصی "معماری، طراحی داخلی، طراحی محصول، طراحی مد و سایر علوم و گرایش‌های طراحی مرتبط با سبک زندگی. گروه رسانه‌ای طراح، فعالیت خود را با انتشار مجله‌ای علمی و تخصصی با دوره انتشار فصلنامه از ابتدای سال 1389 آغاز کرد و همگام با آغاز فصل پاییز همان سال؛ اولین شماره " فصلنامه طراح " را با افتخار در گستره توزیع سراسر کشور عرضه نمود و در این عرصه‌ی پرشور، در مارکت مطبوعات حرفه‌ای معماری و طراحی ایران جای گرفت.
مدیران طراح
سروش بخت مینو
صاحب امتیاز، مدیر مسئول و سردبیر 
Director@Designer-Magazine.com
پریسا کاشی
دبیر شورای سیاست گذاری
 Head@Designer-Magazine.com
مشاوران علمی
سیمون آیوازیان
Ayvasian@Designer-Magazine.com
سیروس باور
Bavar@Designer-Magazine.com
جهانگیر درویش
Darvish@Designer-Magazine.com
مهرداد جاویدی نژاد
JavidiNejad@Designer-Magazine.com
احمد خوشنویس
Khoshnevis@Designer-Magazine.com
حمیدرضا عامری سیاهوئی
Ameri@Designer-Magazine.com
وحید قبادیان
Ghobadian@Designer-Magazine.com
حامد مظاهریان 
Mazaherian@Designer-magazine.com
 
شورای نویسندگان
علی اعطا، مرجان حضرت‌زاد،
ملیکا حسینی‌نژاد، شیدا حقیقت‌پور، لاله حلاج،
رضا رحمتی‌راد، نازنین رزم‌آهنگ، آرش غلامعلی‌طهرانی، مهرنوش سهیلی‌راد،   شادی مشتاقی، ناهید تنقشبندی، مرتضی نظری‌زاده.
تبلیغات و بازرگانی 
دپارتمان مطالعات اقتصادی "طراح"
خط ویژه: 22692639 (021)
ارتباط مستقیم: 3000168 0919

Board@Designer-Magazine.com
 
گرافیک
آتلیه طراح
Art@Designer-Magazine.com
 
توزیع
داریوش کشمیری 
مدیر توزیع کتاب‌فروشی ها و سازمان‌ها در سراسر کشور
ارتباط مستقیم
: 44604998 (021)
طراح رسانه‌ای است مستقل برای کاوش در تجربیات و ایده‌های نوین طراحی در جهان. فضایی است برای گفتمان، بحث و نقد، پیرامون شیوه‌های مدرن طراحی برآمده از دانشگاه‌ها و استودیوهای حرفه‌ای طراحی و معماری و معرفی پروژه‌ها، ایده‌ها و آن‌ها که حرفی برای گفتن دارند(!). مجله‌ای علمی که بر پیشرفت‌های تخصصی در تکنولوژی ساخت و مصالح نوین تاکید دارد و برآنست تا با پیش کشیدن بحث معماری سبز و طراحی هوشمند، اتحاد میان طراحی‌های نو و سازگار با محیط زیست را در هنر طراحان ایران زمین نهادینه کند.

خلاصه صحبتمان از پروژه‌ها و ایده‌هایی است که صرفا با «فرم» مطرح نشده و می‌توانند حرفی برای گفتن داشته باشند. معماری و شهرسازی امروز ما در هجمه فرم‌گرایی گرفتار آمده و نه تنها هویت خود را نادیده گرفته به محیط زیست پشت کرده و بدون تلاش برای شناختن تکنولوژی‌های نوین، شهرهایمان را با انبوهی از فولاد و بتن محاصره کرده است. این معماری، شهر را هم فراموش کرده و آنچه در آن هیچ شمرده شده خود مردم و شیوه زندگیشان است. در جمع های خصوصی، وقتی پای چنین بحث‌هایی به میان می‌آید، انگشت اتهام را به سوی دولت‌مردان و کارفرمایان نشانه می‌گیریم و خود طراحان را بی‌گناه می‌نامیم. اما حرف ما در « مجله طراح » چیز دیگری است: اخلاق حرفه ای مان که به جای خود، بدون آگاهی کافی از تکنولوژی‌های نوین و معماری هوشمند و با تشویق سهوی داوران در جایزه‌ها و مسابقات و رسانه‌ای شدن آنها در مجلات و گاهی هم به تبعیت از آثار برخی معماران و طراحان صاحب نام امروز ایران، تمام آنچه را از معماری دریافته‌ایم «فرم» است. جهان پیشرو این دوره را طی کرده و در هیچ محفلی به فرم محض -هرچند هم که آوانگارد باشد- بها نمی‌دهد. امروز مجله طراح می‌کوشد با مطرح کردن تجربیات و ارائه اطلاعات علمی و عملی از طراحی‌های نوین، عبور از دوره گذرا و پوچِ فرم‌گراییِ صرف را سرعت بخشد.

طراح در آینده‌ای نه چندان دور، خود را رسانه‌ای می‌بیند فراگیر که در وجهی موثر برای اعتلای علمی، عملی و هنری جامعه معماران و طراحان ایرانی برای زندگی مردم، گام برمی‌دارد.
برای تحقق چنین باوری و به پاسداشت حرمت آنان که حرفی برای گفتن دارند و اشتیاقی برای شنیدن؛ اساتید، فرهیختگان، محققان و دانشجویِانی که در زمینه معماری، طراحی شهری، طراحی داخلی ،گرافیک ، طراحی صنعتی، مد و لایف استایل فعالیت دارند را جهت همراهی و همکاری به میان جمعی دعوت می‌کنیم که برای گفتن ارزش‌ها، ارزش قائلند، آنچنان که برای شنیدن آن.
|   Home   |   About Designer   |   Magazine   |   Subscribe   |   Advertise   |   Contacts   |
By: DESIGNER Architectural Magazine , Copyright 2010 , All right reserved